Draudzības beigšanos var veicināt dažādi dzīves apstākļi, kas vienai vai abām pusēm var mainīt attiecību būtību vai to ieguvumus (Vieth, Rothman & Simpson, 2022).
Piemēram:
• Vairs neiesaistās kopīgās aktivitātēs, neatbalsta tās pašas vērtības, perspektīvas vai intereses
• Kontaktu biežumu var mainīt ģeogrāfiskā atrašanās vieta un kavēt spēju fiziski pavadīt laiku kopā
• Citas attiecības un pienākumi var būt prioritārāki (piemēram, laulība un bērni, psihiskās vai fiziskās veselības problēmas)
• Citu tuvu draugu attīstīšana
• Vairs nav gandarījuma vai pieķeršanās, ko radīja draudzība
• Strīda situācija, nodevība, aprunāšana
Pasīvas (piem., ģeogrāfiskā atrašanās vieta) attiecību/draudzības noslēgšanās tiek skaidrota kā attaisnojami apstākļi, kas var paredzēt attiecību atkal atjaunošanos. Taču aktīva (piem., strīds) attiecību/draudzības noslēgšana paredz konfrontāciju ar ko cilvēki var nevēlēties saskarties, tādēļ draudzība var beigties ar negatīvām izjūtām.
Ciešas attiecības jeb draudzība ir būtiska mūsu psiholoģiskajai labklājībai, it īpaši laikā, kad kļūstam gados vecāki. Šīm attiecībām būtu jāuzlabo mūsu dzīves kvalitāti. Nelielas empātijas demonstrēšana vai drauga ignorēšana, vai nespēja piedāvāt atbalstu nav uzvedība, kas atspoguļo veselīgu draudzību. Taču reizēm draudzība ir tikusi uzturēta “pieklājības” vai izdevīguma dēļ un patiešām ir bijis jāveic izvēli – pārtraukt draudzību.
Lai cik tas arī nebūtu skumji un reizēm sāpīgi, dažkārt ir vērts pārskatīt patiesos iemeslus – kādēļ draudzība ir noslēgusies un vai patiešām viss ir izrunāts? Varbūt ir palicis kaut kas nepateikts? Varbūt tieši tagad ir laiks pārskatīt savus iemeslus draudzības noslēgšanai un dot iespēju šīm attiecībām attīstīties citā līmenī?

Veidi, kā atjaunot ilgtermiņa draudzību ir dažādi un viens no galvenajiem faktoriem ir savstarpējā komunikācija:
• Atklāj to, kā Tu jūties par attiecībām un pajautā kā jūtās Tavs draugs/draudzene? Tas var veicināt strīda vai neapmierinātības atrisināšanu.
• Izrādiet interesi un rūpes viens par otru.
• Pastāstiet viens otram – kādu nozīmīgu lomu ieņemat viens otra dzīvē?
• Kas ir bijis svarīgi līdz šim draudzībā un ko novērtējat viens otrā?
Reizēm šādi draudzības pārrāvumi palīdz mums paskatīties uz sevi, uz citiem un uz savām vērtībām. Ja spējam attīstīt savā prātā sapratni par attiecībām un to izmaiņām, un ar atvērtību palūkoties – kas tad tur īsti notika – varam nonākt arī pie secinājuma, ka tas ir bijis pārpratums vai dažādu apstākļu sakritība, ko tomēr vēlamies pārrunāt un atrisināt.
Arī grūtie brīži ir svarīga attiecību daļa, kuru ir nepieciešams piedzīvot, lai draudzības attīstība varētu virzīties uz ko kvalitatīvāku un tajā pašā laikā šāda pieredze veido mūs kā cilvēkus. Ja abu pušu nodomi ir patiesi un cieņpilni un abas puses spēj saskatīt attiecību un konkrētā drauga vai draugu nozīmīgumu savā dzīvē, tad pastāv iespēja attiecības atjaunot, uzlabot to kvalitāti un veicināt savstarpēju iejūtību un līdzjūtību.